Litobratřice

LITOBRATŘICE-NET


Vysokorychlostní bezdrátový internet v LitobratřicíchLogo sdružení LITOBRATŘICE-NETInformace o sdružení


LITOBRATŘICE-NET je neziskové občanské sdružení, které poskytuje připojení k vysokorychlostnímu neomezenému internetu pomocí bezdrátové technologie WiFi v obci Litobratřice. K 1. lednu 2015 jsme měli celkem 64 členů připojených k internetu.

Občanské neziskové sdružení LITOBRATŘICE-NET bylo založeno v dubnu 2006, registrace na Ministerstvu vnitra ČR proběhla dne 27.4.2006. Sídlo sdružení je: Litobratřice 34, 671 78 Jiřice u Miroslavi. IČ: 27033210, DIČ: CZ27033210, číslo účtu: 107-9217460287/0100.


Technologie připojení


Sdružení využívá pro bezdrátové připojení členů bezlicenčního pásma 5 GHz, technologii IEEE 802.11a (WiFi). Používáme pouze značkové profesionální WiFi zařízení CISCO, MikroTik, UBIQUITI (NanoStation, EapStation).

Konektivita do internetu o rychlosti 30/30 Mb/s, s agregací 1:1, je realizována zařízeními CISCO a Mikrotik bezdrátovým spojem v pásmu 10,5 GHz z vysílače Dolenicích (příprava optiky) a zálohována bezdrátovým spojem v pásmu 5 GHz z vysílače v Jiřicích u Miroslavi.


Náš cíl


Naším cílem je sdružovat lidi se zájmem v informačních a komunikačních technologiích a šířit informace o těchto technologiích. Za tímto účelem jsme vybudovali obecní bezdrátovou WiFi síť s připojením do Internetu sdílenou rychlostí 12/12 Mb/s, která pokrývá celé Litobratřice. Tato síť je určena pro všechny zájemce v Litobratřicích z řad soukromých osob i firem. Jsme otevření všemu a komukoliv. Rádi přivítáme nové nápady i lidi, kteří budou nápomocni ke zlepšení našich služeb.

Jednou z hlavních priorit je cenová nenáročnost. To znamená, ze veškeré práce a konzultace spojené se zřízením provádí občanské sdružení LITOBRATŘICE-NET zdarma. Žijeme v informační společnosti a proto se současně angažujeme ve zlepšení počítačové gramotnosti lidí. Proto jsme připraveni podnikat akce k tomu, aby se i toto zlepšilo.

Cílem činnosti sdružení není dosažení zisku. Přebytek hospodaření se použije v následujícím období podle rozpočtu schváleného valnou hromadou na financování dalšího rozvoje sdružení.

Nejsme poskytovatel (provider) připojení k internetu, jsme komunitní síť. Negarantujeme žádnou minimální rychlost ani kvalitu služeb. Jsme nezisková organizace, takže jsou služby a vybavení sdružení k dispozici pouze členům. Celá síť funguje díky dobrovolnické práci několika lidí, kteří ji vybudovali a spravují ve svém volném čase.

Pokud něco nefunguje, nezlobte se prosím na nás. Raději se zamyslete, jestli nemůžete sami něco udělat, abyste přispěli ke zlepšení sítě. Děkujeme Vám za pochopení.

Copyright © 2006 - 2018 LITOBRATŘICE-NET. Vytvořil Martin Michal. Všechna práva vyhrazena. Aktualizováno: 21.3.2018 21:00